KRAINY POLSKIE

Festiwal

Festiwal Krainy Polskie
Tradycje regionalne w połączeniu ze współczesnością

 

Festiwal Krainy Polskie przez Grupę ARCHE został po raz pierwszy zorganizowany w 2020 roku. Przygotowywany jest we wszystkich hotelach ARCHE w Polsce. Zadaniem festiwalu jest pokazanie tradycji regionalnych w połączeniu ze współczesnością. W ciągu jednego roku jest tyle różnorodnych odsłon festiwalu, ile jest hoteli ARCHE. Każda jest inna, gdyż dotyczy innego miasta i regionu. Przede wszystkim skupia się na kultywowaniu szeroko rozumianych tradycji, ukazywaniu znanej i nieznanej historii, odkrywaniu skarbów kultury, walorów turystycznych, rekreacji czy też promocji osiągnięć danej miejscowości. Pokazuje lokalnych artystów, twórców, mistrzów sztuki, jak również lokalne rzemiosło, rękodzielnictwo, agroturystykę, Koła Gospodyń Wiejskich i lokalny biznes, etc.

 

Nasze hotele organizując ten event chcą zaciekawić i przybliżyć swoim Gościom jestestwo miejsca i obszaru, w którym wypoczywają. Tym samym współtworzyć ze społecznością lokalną wydarzenie o zjawiskowej i niepowtarzalnej atmosferze oraz ponadczasowym charakterze.
Podczas tych wydarzeń w sposób szczególny łączą się: tradycja z teraźniejszością.
W aurze tradycji unoszą się smaki regionalnych potraw i napitków, różnego typu stoiska jarmarczne, taniec i śpiew lokalnych taneczników czy muzykantów, grajków, ludowych artystów i rzemieślników. Tutaj również jest miejsce dla profesjonalnych artystów, twórców, mistrzów kuchni i gastronomii, muzyków, tancerzy czy tez przedstawicieli lokalnego biznesu.
Nad wszystkim króluje radość, znakomita zabawa i wielopokoleniowość.

 

 

Główne wydarzenia związane z Festiwalem Krainy Polskie odbywają się w okresie letnio-jesiennym i związane są ze Świętem Plonów. Na początku roku 2022 Grupa Arche zorganizowała również pierwszą edycję bożonarodzeniową festiwalu, której charakter był typowo kolędniczy, łączący pokolenia artystyczne oraz klasykę z ludowością. W planach jest również organizacja edycji wielkanocnej.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami
i wydarzeniami z życia Arche i naszych obiektów!
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o
aktualnościach, wydarzeniach i promocjach (więcej
informacji)